Wyszczuplające dla puszystych

W dzisiejszych czasach ludzie większość czasu spędzają w pracy, w pędzie i stresie. Niestety nie pozostaje to obojętne dla naszej sylwetki. Do tego jeszcze dochodzi brak sportu i nieodpowiednia dieta. Nawet nie wiadomo kiedy na ciele pojawia się kilka dodatkowych kilogramów. Oczywiście można z tym walczyć ale każdy kto się już odchudzał wie, że nie jest to łatwe zadanie. A przecież nawet osoby o większej sylwetce chcą wyglądać ładnie. W tym celu właśnie wymyślono bieliznę wyszczuplającą, która ma pomóc ładnie wyglądać nawet w dopasowanych ubraniach. Do wyboru mamy bieliznę, która pomaga wyszczuplić pas i talię oraz rajstopy i pończochy modelujące nogi i uda. Same pończochy też mogą mieć wiele fasonów. Można zdecydować się na pończochy samonośne, które wyszczuplają tylko nogi albo pończochy razem z pasem. Oprócz tego, że wyszczuplą nogi, pas skutecznie zakryje brzuch i podniesie oraz wysmukli pośladki.

Pamiętać trzeba jednak o tym, że nawet pończochy wyszczuplające muszą być w miarę dopasowane. Chodzi o to, że powinny być tylko o numer mniejsze od tych jakie noszone są na co dzień. Zbyt duże pończochy nie będą spełniać swojego zadania ponieważ zamiast opinać ciało będą się zwyczajnie zsuwać. Natomiast pończochy zbyt małe zamiast poprawiać wygląd będą sprawiać, że sylwetka będzie wydawać się jeszcze cięższa i bardziej masywna.
A ponadto zbyt duży ucisk trwający przez kilka godzin może powodować problemy ze zdrowiem m.in. żylaki kończyn dolnych oraz problemy z krążeniem.

Bielizna wyszczuplająca oprócz najważniejszego zadania jakim jest poprawa wyglądu sylwetki może a nawet powinna spełniać też rolę estetyczną. Do wyboru jest przecież kilkanaście odcieni pończoch począwszy od tych jasnych, cielistych nie odróżniających sie wyglądem od nóg poprzez różne odcienie brązu aż do tych najbardziej seksownych czyli czarnych. Doskonałym dodatkiem do pończoch oraz reszty bielizny może być również dobrej jakości, pięknie wykonany pas do pończoch. Odpowiednio uszyty (dobry materiał, ciekawy krój) oraz dobrany do sylwetki może sprawić, że sylwetka na co dzień ukryta w maskujących niedoskonałości ubraniach, będzie wyglądać pięknie nawet bez nich.

Kobietom, które matka natura nieco hojniej obdarzyła w kwestii kilogramów nie poleca się kabaretek bądź ażurowych rajstop. Mogą one bowiem sprawić, że sylwetka będzie wydawała się jeszcze bardziej masywna.