Wełniane kolorowe i w paski

Myśląc o pończochach większość z nas wyobraża sobie cienkie, elastyczne, najczęściej noszone razem z pasem do pończoch. Przecież pończochy mogą mieć także postać zimowych, grubych i wełnianych.
Kiedy za oknem robi się zimno każdy myśli o tym jakby to sprawić żeby choć trochę poczuć się cieplej. Oczywiście możliwości jest kilka. Jedną z nich jest ubieranie się na tzw. cebulkę czyli warstwa na warstwę. Wiadomo, że na tułów możemy włożyć kilka swetrów i kurtkę a na pewno zrobi się nam cieplej.

Ale co zrobić z dołem? Przecież nogi marzną tak samo szybko jak reszta ciała a może i szybciej. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie ubranie pod spodnie getrów, rajstop, kalesonów albo właśnie wspomnianych wcześniej zimowych pończoch. Kiedyś tego typu rzeczy nosiły głównie dzieci ze względu na to, że były one dość nieciekawe i mało reprezentacyjne. Ich zadaniem było raczej chronienie nas a szczególnie nóg przed zimnem. Ale dzisiaj wełniane pończochy nie muszą być już ukrywane pod spodniami a mogą być wręcz ciekawą ozdobą naszego stroju.
Nie trzeba ich już ukrywać dłużej pod spodniami. Można je zakładać do spódnicy lub jeśli taka jest właśnie moda do krótkich spodenek. Oprócz tego, że będą ozdobą naszego stroju spełnią także rolę „ogrzewacza“ a to z powodu materiału z jakiego są wykonane. Przecież nic tak dobrze nie chroni przed zimnem jak dobrej jakości wełna.

W zależności od wykonania mogą one mieć postać cienkich pończoch z lekkiej wełny aż do grubych tzw. moherowych. Ale nie ważne z jakiego materiału są wykonane jeśli tylko spełnią swoje zadanie. A poza tym wzór jakim będą pokryte może doskonale zamaskować materiał a przez to wyglądem przypominać te cienkie i ładne. Wzory zależą już tylko od pomysłowości projektujących je osób. Przecież w zależności od upodobań i przeznaczenia pończochy takie mogą być jednolite, w paski, kratkę, panterkę, kwiatki, wzorki, desenie. Szaleć można również z kolorami . Bo przecież nie muszą być one szare lub czarne. Pończochy noszone na co dzień lub luźne spotkania mogą być żółte, zielone, niebieskie, czerwone lub jakie tylko chcemy. Ważne aby pasowały do naszej osoby i żeby się w nich dobrze czuć.

Czasami marznące nogi to wina złego krążenia krwi. W tym wypadku warto zainwestować nie w wyżej opisane modele, ale specjalistyczne pończochy uciskowe na żylaki.