Uciskowe na żylaki dla ciężarnych

Dzisiaj coraz częściej coraz większa rzesza ludzi zaczyna narzekać na problemy związane z krążeniem. A jednym z objawów złego krążenia są żylaki kończyn dolnych. Coraz więcej godzin spędza się w pracy, w pozycji siedzącej bez żadnego ruchu, a do tego dochodzi jeszcze złe odżywianie. I choroba gotowa. Nie mówiąc już o kobietach w ciąży dla których żylaki nóg to oczywisty problem.
Jest jednak kilka sposobów na radzenie sobie z tego rodzaju przypadłością. Jednym z nich jest noszenie pończoch uciskowych. Powinno się je zacząć stosować już od momentu kiedy na nogach pojawią się tzw. pajączki a nogi zaczynają cierpnąć i stawać się ciężkie. Istnieje wiele rodzajów pończoch uciskowych. Pończochy te zbudowane są tak aby uciskać i podtrzymywać różne części nóg w zależności od miejsca, w którym występują żylaki. Istotne jest więc takie dobranie pończoch uciskowych aby leczyły one występujące u konkretnej osoby żylaki oraz zapobiegały skłonności organizmu do występowania ich w konkretnych partiach nóg.

Pończochy te, jak każde inne, mogą występować w kilku wersjach. Możliwe są odmiany z palcami lub bez nich oraz w wielu wersjach kolorystycznych. Jednak najważniejszym parametrem pończoch uciskowych, na który szczególnie trzeba zwracać uwagę, jest ich grubość. Od tego jak grube są nasze pończochy zależy ich siła nacisku. Ich grubość waha się od 8-15 mmHg aż do 50-60 mmHg. Te najcieńsze można dostać od ręki w większości sklepów. Mogą one być stosowane profilaktycznie.
Pończochy od grubości 15-20 mmHg są już przepisywane przez lekarzy i stosowane w leczeniu żylaków. Natomiast najgrubsze są stosowane u osób, które poddały się operacji żylaków i są rekonwalescentami.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj pończoch uciskowych?
Wybierać należy te o odpowiednim nacisku. Im ciaśniejsze tym lepiej będą podtrzymywały żyły uwalniając od bólu i dyskomfortu. Należy wybrać rozmiar mniejsze niż nosi się zazwyczaj.
Najlepsze są te w ciemnych kolorach. Ponieważ oprócz tego, że leczą dodatkowo zamaskują żylaki na nogach. Szczególnie polecane dla kobiet, które noszą spódnice i sukienki.
Kupuj rajstopy dostosowane do swoich problemów. Najlepiej jeszcze przed zakupem zapoznać się z opisem na pudełku. Ponieważ każdy rodzaj rajstop dostosowany jest do innych problemów. Będąc w temacie maskowania pewnych problemów nie można nie wspomnieć o pończochach wyszczuplających. Chociaż ta przypadłość jest z pewnością mniejszą trudnością niż żylaki.