Rozmiary pończoch samonośnych bez palców

Każdy element garderoby trzeba odpowiednio dopasować. W przypadku pończoch samonośnych nie może być więc inaczej. Aby ułatwić to zadanie wszystkim kupującym przedstawiamy w skrócie jak wygląda sytuacja. Dobór rozmiaru jest tutaj nieco ułatwiony, z tego powodu, że jest dość ograniczony.

W zależności od producenta mamy do wyboru dwie rozmiarówki :
1. Klasyczna czyli od S do XXL albo od 36 do 44-46. Aby dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar najlepiej skorzystać z tabeli dostępnej na opakowaniu. Najczęściej znać wtedy trzeba swój dokładny wzrost oraz wagę.
2. Uproszczona obejmująca dwa rozmiary, mianowicie 1/2 i 3/4. Identycznie jak w pierwszym przypadku najprościej skorzystać z tabeli. Można jednak przyjąć ogólną zasadę, że rozmiar 3/4 jest przeznaczony dla wysokich bądź nawet bardzo wysokich pań. Bardzo szczupłe kobiety powinny natomiast wybrać pończochy o mniejszym rozmiarze, które odpowiednio się rozciągną.

Zadanie staje się nieco trudniejsze w przypadku pończoch nylonowych. Te modele bowiem nie rozciągają się, a źle dobrane marszczą się, przez co wyglądają nieestetycznie. Zanim więc wybierzesz odpowiedni rozmiar dokładnie zmierz swój wzrost, wagę oraz długość stopy bądź rozmiar buta.

Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru pończoch nie jest rzeczą trudną. Warto jednak zrobić to wcześniej niż przed sklepową półką. Najlepiej zrobić to w zaciszu własnego domu przed komputerem. Wystarczy odnaleźć tabelę rozmiarów dostępną na stronach internetowych i tak stworzyć swoją rozmiarówkę. Oczywiście przed samym zakupem warto jeszcze raz rzucić okiem na tabelę, jednak jedynie po to, aby się upewnić co do słuszności decyzji.

Jakie powinny być odpowiednio dopasowane pończochy? Przede wszystkim trzymające się dobrze naszych nóg. W przypadku modeli samonośnych bez palców jest to szalenie istotne. W przeciwnym wypadku będziemy ciągle narażone na ich zsuwanie się. Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest szczególnie ważne w wyjątkowym dniu z życia kobiety, mianowicie dniu ślubu. Wtedy każdy szczegół musi być dopracowany co do milimetra. Dlatego ślubne pończochy nie mogą sprawiać uczucia nawet najmniejszego dyskomfortu zarówno podczas uroczystości w kościele, jak i późniejszej zabawy.