Białe koronkowe do ślubu

Ślub to szczególne wydarzenie w życiu większości ludzi. Przecież teoretycznie taka rzecz przydarza się raz w życiu. Dlatego każdy stara się aby była to chwila wyjątkowa i niezapomniana. Ważny jest tutaj każdy szczegół. Nie tylko nastrój ale i wystrój musi być niepowtarzalny. Każdy chce w takim dniu wyglądać pięknie ale dla pana młodego nie ma to aż takiego znaczenia jak dla pani młodej. Wiadomo, że kobiety przykładają większą uwagę do swojego wyglądu. A wygląd w tym dniu musi być bez zarzutu.

Oczywiście najważniejszą częścią ślubnej garderoby jest suknia ślubna, która musi być bajeczna i niestety bajecznie droga. Choć czasami dodatki mogą ze skromnej sukienki uczynić interesującą propozycję. Dodatki te to właśnie welon, buty, bukiet, biżuteria. Choć może tego akurat nie widać to równie ważnym dodatkiem jest bielizna, w tym pończochy a często także pas do tych pończoch. Chociaż teraz często zamiast pasa do pończoch używa się podwiązek. Jest to szczególnie ważne w dniu ślubu bo jeden z przesądów mówi o tym, że aby mieć szczęśliwe pożycie, ślubie należy mieć niebieską podwiązkę.

Pończochy ślubne muszą spełniać pewne standardy bo tak jak cała ślubna garderoba oparte są o pewne kanony. A więc muszą być wykonane z delikatniejszego niż zwykle materiału. Najlepszy na tę okazję jest oczywiście jedwab. Chociaż pończochy z jedwabiu do tanich nie należą nikt w tym dniu nie zwraca szczególnej uwagi na cenę.
Ważny jest również kolor. Jeszcze do niedawna ślubne pończochy były tylko białe jak cała reszta stroju. Ale dzisiaj kiedy suknie ślubne występują już w różnych kolorach: ecru, kremowe a nawet czerwone, także pończochy mogą być innego koloru.
Często ich kolor jest dobierany pod odcień butów, które też niekoniecznie muszą być białe. Często mają one odcień cielisty aby z daleka nie odróżniały się od nóg panny młodej.
W przypadku pończoch, szczególnie tych noszonych bez pasa, istotny jest ich rozmiar. Pamiętać trzeba o tym aby nie uciskały one zbytnio nóg ani nie były zbyt luźne i nie zsuwały się przypadkiem w tańcu. Rozmiar musi być tak dobrany aby dało się je szybko i swobodnie ściągnąć co oczywiście ma nastąpić w noc poślubną.
Czego nie poleca się zakładać w ten wyjątkowy dzień? Odpowiedź jest jedna, a brzmi następująco : zakolanówek z podwiązką. Wszystko dlatego, że mogłyby one sprawiać uczucie dyskomfortu w tańcu.